Opakowania , Taśmy poliestrowe Mapa serwisu - Taśmy, Opakowania Kontakt - Taśmy, Opakowania Poleć znajomemu
Taśmy poliestrowe., Taśmy

TRANSYSTEM - OPAKOWANIA » TAŚMY POLIESTROWE SCANSTRAP


OPAKOWANIA - WYSOKIEJ JAKOŚCI TAŚMY POLIESTROWE SCANSTRAP

Taśmy poliestrowe o włóknach wzdłużnie klejonych ScanStrap należą do starszej generacji taśm poliestrowych. Nadal znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach i doskonale radzą sobie z bardzo trudnymi
ładunkami w ich stabilizacji. Dużym mankamentem - ale nie zawsze - jest stosowany klej do łączenia włókien wzdłużnych. Podczas długiego magazynowania w nieodpowiednich warunkach klej może wyschnąć lub w wysokich temperaturach traci swoje parametry stając się czynnikiem poślizgowym dla wysuwającej się taśmy z zapinki drucianej. Taśmy poliestrowe o włóknach wzdłużnych klejonych w naszej ofercie są od 15 lat, a na ich miejsce
powoli wchodzą taśmy poliestrowe tkane Narrostrap, jako lepsze i bardziej nowoczesne z minimalną ilością kleju.

W zależności od rodzaju taśmy wytrzymałości na zerwanie wynoszą : 190 - 5000 kg .

Taśmy poliestrowe klejone na gorąco WG. W tym przypadku włókna poliestrowe klejone są podczas produkcji na gorąco. W procesie produkcji włókna poliestrowe klejone są ze sobą za pomocą kleju pva (alkohol poliwinylowy). Dzięki tej metodzie włókna lepiej przylegają do siebie. Taśma jest bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie głównie na zewnątrz oraz do standardowego zabezpieczania ładunku .

Taśmy poliestrowe kompozytowe - SCC : pokryta tworzywem sztucznym taśma poliestrowa zabezpieczona
jest dodatkowo przed ostrymi krawędziami i dużym tarciem. Taśma kompozytowa wykazuje swoje doskonałe właściwości przy pakowaniu wymagającym specjalnej wytrzymałości. Pokrycie tworzywem powoduje zwiększenie mocy systemowej tj. odporności na pękanie opasania .

Taśmy poliestrowe do mocowania ciężkich ładunków. Niezwykle funkcjonalne przy mocowaniu ładunków. Dzięki dużej elastyczności taśma jest w stanie dostosować się optymalnie do ładunku oraz nie traci napięcia w wypadku zmniejszenia się jego objętości. Taśma mocująca ładunek jest odporna na różnice temperatur i wilgoć .

Taśmy poliestrowe do sprasowanych bali. służą do opasywania odpadów z tektury, stali, opon, tworzyw sztucznych itp.. Także w tym przypadku taśma sprawdziła się wielokrotnie dzięki swej mocy i łatwości operowania nią.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA TAŚM POLIESTROWYCH SCANSTRAP :

taśmy poliestrowe posiadają większą elastyczność, a więc większy potencjał amortyzacyjny. Oznacza to większa możliwość przejmowania sił zewnętrznych, które dążą do zerwania taśmy.
taśmy poliestrowe nie pozostawiają trudnego do usunięcia osadu z rdzy na ładunku. Odporne są na działanie warunków atmosferycznych i chemicznych
niemożliwość zranienia podczas opasywania lub przecinania daje pracownikom komfortową pracę spinania bez dodatkowych zabezpieczeń rąk, a przy rozcinaniu taśma poliestrowa nie wymaga dodatkowych specjalnych narzędzi.
taśmy poliestrowe pozostają napięte przy przesuwaniu się ładunku podczas transportu lub składowania.
W przypadku zmniejszenia się objętości ładunku można ponownie założyć napinacz i dociągnąć poluzowaną taśmę poliestrowa.
taśmy poliestrowe można napinać ponownie używając stalowej klamry - po rozpakowaniu ładunku taśma poliestrowa stanowi odpad, który można wykorzystać do zapakowania mniejszych ładunków-paczek
taśmy poliestrowe są wiele razy lżejsze niż taśmy stalowe, zatem operowanie taśmą w czasie spinania ładunków jest łatwiejsze, a dodatkowym zyskiem są oszczędności przy zakupie i magazynowaniu taśm poliestrowych
taśmy poliestrowe odkształcają się po napięciu w mniejszym stopniu niż inne alternatywne systemy
pakowania taśmami spinającymi np. taśmy stalowe, taśmy polipropylenowe

TABELE WYMIARÓW TAŚM SCANSTRAP :

1. Taśmy poliestrowe klejone na gorąco WG - zobacz
2. Taśmy poliestrowe kompozytowe SCC - zobacz
3. Taśmy poliestrowe do sprasowanych bali - zobacz
4. Taśmy poliestrowe do ciężkich ładunków - zobacz

Wybór odpowiedniego rodzaju taśmy mogą Państwo pozostawić naszym specjalistom, którzy bardzo chętnie udzielą porady i przeprowadzą odpowiednie testy taśm na pakowanych produktach lub zaproponują inne alternatywne sposoby pakowania . W tym celu prosimy skorzystać z telefonicznej lub e-mail'owej pomocy technicznej .

 
Wykonanie: Erydian.pl Wszelkie prawa zastrzeżone OPAKOWANIA - SCANPACK.PL