PL | EN

Automatyczna maszyna pakująca AVM-400/500/700

Automatyczna maszyna pakująca AVM-400/500/700 przeznaczona jest do dużej i szybkiej produkcji. Zakres czynności wykonywanych przez operatora w pierwszym etapie przygotowań uruchomienia produkcji jest ograniczony do wykonania ustawień pracy maszyny, a w drugim etapie do podawania towarów lub podawanie produktów może być przyjmowane przez maszynę automatycznie z linii produkcyjnej. Maszyna może być wyposażona w dodatkowe opcje rozbudowujące ją do postaci pełnej linii pakującej. Zgrzewarka pakująca AVM pracuje z rolką folii termokurczliwej w postaci półrękawa.

Produkt jest zamykany za pomocą ciągłego grzania sealsystem. Istnieje możliwość dostarczenia maszyny pakującej AVM z poprzeczną listwą zgrzewającą do 850 mm (AVM-850).

Maszyna pakująca AVM - zasada działania

Wykorzystując prowadnice boczne, transporter wjazdowy przenosi produkt do poprzecznej szyny zgrzewającej. Sensor elektryczny mierzy długość każdego produktu w celu automatycznego dostarczenia odpowiedniej ilości folii. Po przekroczeniu sensora następuje zamknięcie poprzecznej szyny zgrzewającej, zgrzanie folii z jednoczesnym jej odcięciem. Po wykonaniu powyższej operacji pakiet zostaje przetransportowany przez system zgrzewu bocznego gdzie następuje zgrzanie boku pakietu oraz odcięcie i wyrzucenie nadmiaru folii. Po zgrzewie bocznym pakiet zostaje przetransportowany do tunelu obkurczającego.

Specjalne właściwości:

Wprowadzenie, zmiana i kontrola odpowiednich parametrów zgrzewania pakietu możliwa jest poprzez panel sterujący. Parametry wykorzystywane częściej mogą zostać wprowadzone do pamięci wewnętrznej urządzenia i aktywowane w ciągu kilku sekund. Natomiast czas potrzebny na przeprogramowanie urządzenia jest bardzo krótki. Temperatura, prędkość transportera, czas przejazdu oraz czas zgrzewu mogą być ustawiane bardzo dokładnie. regulowana może być także wysokość zgrzewu.

Wydajność:

Dzięki kombinacji szybkiego, pneumatycznego zamykania poprzecznej szyny zgrzewającej i stałocieplnego sytemu zgrzewającego możliwa jest bardzo wysoka wydajność urządzenia. W zależności od rozmiarów produktu maszyna może osiągnąć do 40 pakietów na minutę. Wydajność maszyny można dodatkowo zwiększyć dzięki bogatej ofercie różnego rodzaju opcji doposażenia zgrzewarki. Prędkość transporterów dostarczających produktu do pakowania może być stała lub regulowana w zakresie 5 do 40 m na minutę.

Optimum bezpieczeństwa:

W celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa w obsłudze i pakowanym produktom w urządzeniu zamontowano kilka wyłączników bezpieczeństwa, np. maszyna zostanie automatycznie wyłączona jeżeli w trakcie produkcji nastąpi otwarcie jednych z drzwi wejściowych. Wyłącznik bezpieczeństwa zamontowany jest także na poprzecznej szynie zgrzewającej tak aby w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów noże tnące nie przecięły pakowanego produktu. Wymiana lub zastąpienie rolki folii jest bardzo prosta. Rolka folii jest umieszczona na dogodnej wysokości.

Opcje:

  • Operowanie maszyną za pomocą ekranu dotykowego
  • Prędkość przenośników regulowana w zakresie 4-30m/min
  • Dostarczana ze stałocieplnym systemem zgrzewającym
  • Elektroniczne (sensorowe) wykrywanie produktu
  • Wielopunktowe wykrywanie produktu
  • Możliwość wybóru procesora
  • Zwiększenie wysokości systemu zgrzewającego

Szczególne zalety maszyn pakujących AVM

Każdy najdrobniejszy detal wszystkich produkowanych przez nas urządzeń jest dokładnie przemyślany i precyzyjnie dopracowany. W sposób optymalny wykorzystujemy zebrane przez nas wieloletnie i bardzo wszechstronne praktyczne doświadczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie przewidzieć możliwe punkty krytyczne, o których nasz Klient jeszcze wcale nie pomyślał. Często ten jeden lub kilka istotnych nowych detali odróżnia nas od innych producentów. Te cechy doceniane są przez naszych Klientów i ich pracowników.

W każdej chwili mogą Państwo skorzystać z telefonicznej lub e-mail'owej pomocy technicznej. Jeżeli będą Państwo potrzebować dokładniejszych informacji o proponowanych przez nas rozwiązaniach, włącznie z kompletnymi liniami pakującymi - niezbędne materiały prześlemy pocztą lub e-mailem.

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ I FILMÓW NASZYCH ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW:

automatyczna maszyna pakująca avm-400 automatyczna maszyna pakująca avm-500 automatyczna maszyna pakująca avm-700 automatyczna maszyna pakująca maszyna pakująca automatyczna maszyna pakująca avm maszyna pakująca avm-400 maszyna pakująca avm-500