PL | EN

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci Scandry Gel

Pochłaniacze wilgoci Scandry Gel - kontenerowy pochłaniacz wilgoci

Wilgoć może powodować różnego rodzaju zepsucie towarów przesyłanych w metalowych kontenerach. Duża ilość pary wodnej może dostać się do kontenera z zewnątrz podczas transportu drogą morską lub podczas przechowywania w terminalu portowym. Wilgoć może się uwalniać z materiałów higroskopijnych używanych do opakowania towarów (tj. drewna, pudeł kartonowych). Nocą temperatura spada poniżej punktu rosy i powoduje skroplenie dużej ilości wody, co prowadzi do uszkodzenia towarów i opakowań. „Efekt deszczu” jest konsekwencją skroplenia wilgoci w powietrzu, kiedy spada temperatura.

OPIS PRODUKTU

Produkt możemy dostarczać w postaci łańcucha 6 połączonych saszetek lub saszetek pojedynczych. W zależności od zastosowania możemy dostarczyć desykanty w następujących konfiguracjach:

  • pojedyncza saszetka (125 g, 14 x 23 cm): włóknina + biały polietylen: wierzchnia część saszetki przepuszcza parę wodną (jest wykonana z włókniny), spodnia część saszetki jest wykonana z białej folii polietylenowej.
  • łańcuch 6 saszetek desykantu (750 g, 14 x 138 cm): włóknina + włóknina + haczyk: łańcuch saszetek przepuszcza parę wodną z obu stron (saszetki wykonane są z włókniny). Haczyk umieszczony jest na pierwszej saszetce łańcucha, służy do mocowania łańcucha na ścianach kontenera do transportu wodnego.

SKŁAD

Saszetka desykantu zawiera mieszaninę chlorku wapnia (CAS n˚: 10043-52-4) i naturalnej substancji żelującej. Włóknina zrobiona jest z PE / PET.

Przy normalnym stosowaniu nie przewiduje się bezpośredniego kontaktu użytkownika z mieszaniną desykantu zawartą w saszetce. W razie kontaktu, umyć ręce i unikać bezpośredniego kontaktu z oczami. Szczegółowe informacje znajdują się w arkuszu danych bezpieczeństwa materiału MSDS24.

JAKIE ILOŚCI STOSOWAĆ

Zastosowanie konkretnej ilości pochłaniaczy wilgoci uzależnione jest od odległości punktu docelowego i czasu transportu, rodzaju transportowanych towarów oraz warunków atmosferycznych podczas ładowania towarów do kontenera. W celu ustalenia ilości pochłaniaczy wilgoci dostosowanej do Państwa potrzeb zapraszamy do kontaktu.

Warunki badania w zmiennych warunkach: komora klimatyczna 20˚C / 90% wilgotności względnej przez 8 godzin, zmiana temperatury i wilgotności przez 6 godzin do osiągnięcia 40˚C i 60% wilgotności względnej, utrzymanie tego poziomu wilgotności i temperatury przez 2 godziny, zmiana temperatury i wilgotności przez 6 godzin aż do osiągnięcia 20˚C i 90% wilgotności względnej, utrzymanie temperatury i wilgotności na tym poziomie przez 8 godzin.

WYDAJNOŚĆ

W warunkach 90% wilgotności względnej przy temperaturze 20˚C w komorze klimatycznej Scandry Gel wchłania co najmniej 200 gramów pary wodnej w ciągu 24 godzin. Mieszanka desykantu ma znaczną zdolność adsorpcji pary wodnej. Włóknina użyta do produkcji saszetek desykantu ma na tyle dobrą przenikalność pary wodnej, by zapewnić wystarczającą szybkość adsorpcji w każdych warunkach klimatycznych. Szybkość adsorpcji jest bardzo ważna kiedy zachodzą procesy szybkiej zmiany temperatury / wilgotności oraz po załadowaniu kontenera. Dzięki szczególnemu działaniu chlorku wapnia żel Scandry Gel zwiększa możliwości adsorpcji tylko wtedy, kiedy wilgotność względna przekracza 40%. W rezultacie saszetka utrzymuje część swojej wydajności, aby chronić towary przez długi czas podczas transportu (przez 30 dni i dłużej).

ZASTOSOWANIE

Ze względu na swoje właściwości techniczne kontenerowy pochłaniacz wilgoci może być użyty jako opakowanie wtórne i opakowanie trzeciego stopnia dla wszelkiego typu towarów. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchniami metalicznymi oraz urządzeniami mechanicznymi. Saszetki z pochłaniaczem wilgoci mogą być umieszczone na podłodze kontenera, na towarach lub mocowane do ścian kontenera w transporcie morskim. Scandry Gel może być stosowany do ochrony żywności pakowanej, bo opakowanie żywności zapobiega bezpośredniemu zetknięciu się jej z saszetką desykantu. Kiedy produkty żywnościowe są ładowane luzem, saszetki desykantu można odseparować za pomocą tzw. „bariery funkcjonalnej” (tzn. folii polietylenowej), aby uniknąć jakiegokolwiek możliwego do przewidzenia bezpośredniego kontaktu desykantu z żywnością.

Po spełnieniu powyższych warunków, saszetki desykantu nie przenoszą na żywność składników w ilościach które mogłyby:

  • zaszkodzić zdrowiu człowieka
  • spowodować niedopuszczalne zmiany w składzie żywności
  • spowodować pogorszenie właściwości organoleptycznych żywności.

Zgodne z artykułem 3. rozporządzenia 1935/2004.

PRZECHOWYWANIE I OKRES PRZYDATNOŚCI

Opakowanie wykonane z polietylenu chroni produkt przed wilgocią podczas przechowywania.             
Okres przydatności: sugerujemy użycie produktu w ciągu 2 lat.

Zawarte informacje podane są w dobrej wierze, ale bez gwarancji.

Aby dokładnie określić rodzaj oraz ilość pochłaniaczy potrzebną do ochrony Państwa produktów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania.

Zobacz inne zabezpieczenia produktów

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel
należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

zobacz szczegóły

Wskaźniki wilgoci
Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

zobacz szczegóły