PL | EN

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci Scandry Gel

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci powstały dla ochrony towarów przed tzw. „deszczem kontenerowym”. Jest to zjawisko, które polega na wykraplaniu się pary wodnej na ścianach i suficie kontenera, co może doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia ładunku. „Deszcz kontenerowy” występuje często i jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza w przypadku transportu towarów wrażliwych na wilgoć takich jak elektronika, odzież, papier czy żywność. Aby zapobiec temu zjawisku, należy stosować odpowiednie środki izolacyjne i i produkty pochłaniające wilgoć. Scanpack oferuje kontenerowe pochłanaicze wilgoci, ktore w skuteczny sposób zapbiegają wystepowaniu zjawiska deszczu kontenerowego.

Pochłaniacze wilgoci Scandry Gel - kontenerowy pochłaniacz wilgoci

Wilgoć może powodować różnego rodzaju zepsucie towarów przesyłanych w metalowych kontenerach. Duża ilość pary wodnej może dostać się do kontenera z zewnątrz podczas transportu drogą morską lub podczas przechowywania w terminalu portowym. Wilgoć może się uwalniać z materiałów higroskopijnych używanych do opakowania towarów (tj. drewna, pudeł kartonowych). Nocą temperatura spada poniżej punktu rosy i powoduje skroplenie dużej ilości wody, co prowadzi do uszkodzenia towarów i opakowań. „Efekt deszczu” jest konsekwencją skroplenia wilgoci w powietrzu, kiedy spada temperatura.

OPIS PRODUKTU

Produkt możemy dostarczać w postaci łańcucha 6 połączonych saszetek lub saszetek pojedynczych. W zależności od zastosowania możemy dostarczyć desykanty w następujących konfiguracjach:

  • pojedyncza saszetka (125 g, 14 x 23 cm): włóknina + biały polietylen: wierzchnia część saszetki przepuszcza parę wodną (jest wykonana z włókniny), spodnia część saszetki jest wykonana z białej folii polietylenowej.
  • łańcuch 6 saszetek desykantu (750 g, 14 x 138 cm): włóknina + włóknina + haczyk: łańcuch saszetek przepuszcza parę wodną z obu stron (saszetki wykonane są z włókniny). Haczyk umieszczony jest na pierwszej saszetce łańcucha, służy do mocowania łańcucha na ścianach kontenera do transportu wodnego.

SKŁAD

Saszetka desykantu zawiera specjalne medium pochłaniające wilgoć i naturalną substancję żelującą. Włóknina zrobiona jest z PE / PET.

JAKIE ILOŚCI STOSOWAĆ

Zastosowanie konkretnej ilości pochłaniaczy wilgoci uzależnione jest od odległości punktu docelowego i czasu transportu, rodzaju transportowanych towarów oraz warunków atmosferycznych podczas ładowania towarów do kontenera. W celu ustalenia ilości pochłaniaczy wilgoci dostosowanej do Państwa potrzeb zapraszamy do kontaktu.

WYDAJNOŚĆ

Mieszanka desykantu ma znaczną zdolność adsorpcji pary wodnej zawartej w powietrzu. Włóknina użyta do produkcji saszetek desykantu ma na tyle dobrą przenikalność pary wodnej, by zapewnić wystarczającą szybkość adsorpcji w każdych warunkach klimatycznych. Szybkość adsorpcji jest bardzo ważna kiedy zachodzą procesy szybkiej zmiany temperatury / wilgotności oraz po załadowaniu kontenera. Dzięki szczególnemu działaniu pochłaniacza Scandry Gel zwiększa możliwości adsorpcji tylko wtedy, kiedy wilgotność względna przekracza 40%. W rezultacie saszetka utrzymuje część swojej wydajności, aby chronić towary przez długi czas podczas transportu (przez 30 dni i dłużej).

ZASTOSOWANIE

Ze względu na swoje właściwości techniczne kontenerowy pochłaniacz wilgoci może być użyty jako opakowanie wtórne i opakowanie trzeciego stopnia dla wszelkiego typu towarów.Saszetki z pochłaniaczem wilgoci mogą być umieszczone na podłodze kontenera, na towarach lub mocowane do ścian kontenera w transporcie morskim. Scandry Gel może być stosowany do ochrony żywności pakowanej, bo opakowanie żywności stanowi bareirę ochronną i zapobiega bezpośredniemu zetknięciu się jej z saszetką desykantu.

Po spełnieniu powyższych warunków, saszetki desykantu nie przenoszą na żywność składników w ilościach które mogłyby:

  • zaszkodzić zdrowiu człowieka
  • spowodować niedopuszczalne zmiany w składzie żywności
  • spowodować pogorszenie właściwości organoleptycznych żywności.

PRZECHOWYWANIE I OKRES PRZYDATNOŚCI

Opakowanie wykonane z polietylenu chroni produkt przed wilgocią podczas przechowywania.             
Okres przydatności: sugerujemy użycie produktu w ciągu 2 lat.

Aby dokładnie określić rodzaj oraz ilość pochłaniaczy potrzebną do ochrony Państwa produktów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania.

Zobacz inne zabezpieczenia produktów

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły
pochłaniacze wilgoci hygro-bag

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel
należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

zobacz szczegóły
wskaźniki wilgoci

Wskaźniki wilgoci
Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

zobacz szczegóły