PL | EN

Wskaźniki wilgoci i detektory

Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

Wspólnie z pochłaniaczami wilgoci jako najczęściej stosowane dodatkowe zabezpieczenie wykorzystywane są wskaźniki wilgoci. Pozwalają one na kontrolę wilgoci wewnątrz opakowania. Powstają z tektury, są zaimpregnowane, a ich użycie i odczytywanie nie nastręcza kłopotów.

Nie zawierają chlorku kobaltu. Jest to o tyle istotne, gdyż często Chlorek kobaltu jest używany jako wskaźnik wilgoci.

Działanie wskaźnika jest proste. Polega po prostu na zmianie barwy. Jeśli w danym otoczeniu występowała wilgoć, barwa wskaźnika z np. brązowej zmienia się w niebieską. Wskaźniki znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu.

Aktualny asortyment Scan Pack obejmuje szeroką gamę wskaźników, o różnych skalach wskazujących poziom zawilgocenia produktu ( od 5 proc. do 60 proc. ).

Przykładowo wskaźnik wilgoci 5 proc., 10 proc., 15 proc.: (bez kobaltu ) został specjalnie opracowany dla przemysłu półprzewodników, tak aby zapewnić bardzo dobrą dokładność odczytu w otoczeniu o niskim poziomie wilgotności względnej.

Wskaźnik wilgoci 5 proc., 10 proc., 60 proc. zawiera nowy układ wskaźnika, który spełnia wymagania normy Jadec J-STD-033B. Został on specjalnie opracowany dla branży elektronicznej, półprzewodników i dołączany jest do wnętrza opakowania.

Jeszcze jednym rozwiązaniem w ofercie firmy jest wskaźnik wilgoci o sześciostopniowej skali. Takie wskaźnik wilgoci o skali 10 proc., 20 proc., 30 proc., 40 proc., 50 proc., 60 proc. wykorzystywane są w szerokim zakresie opakowań.

Oprócz wskaźników wilgoci oferujemy także tzw. samoprzylepny detektor deszczu lub wilgoci.

Wskazuje on, czy towary w czasie transportu lub magazynowania miały kontakt z deszczem, cieczą lub wilgocią. Detektor można przykleić na każdym opakowaniu lub towarze, a informacje z niego uzyskiwane są bardzo łatwe do odczytania. Przekazywana użytkownikowi informacja następuje w postaci zmiany koloru i jest ona trwała.

 

Zobacz inne zabezpieczenia produktów

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel
należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

zobacz szczegóły

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Profile piankowe NomaPack jest jedną z wielu części TranSystemu którą możemy zaprezentować. Profile kątowe NomaPack to ekstrudowane polimery występujące w postaci profili do zastosowania w zabezpieczaniu produktów w różnych gałęziach przemysłu .

zobacz szczegóły