PL | EN

Wskaźniki wilgoci i detektory

Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie ScanPack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

Wspólnie z pochłaniaczami wilgoci jako najczęściej stosowane dodatkowe zabezpieczenie wykorzystywane są wskaźniki wilgoci. Pozwalają one na kontrolę wilgoci wewnątrz opakowania. Powstają z tektury, są zaimpregnowane, a ich użycie i odczytywanie nie nastręcza kłopotów.

Bezpieczne wskaźniki wilgoci

Oferowane przez ScanPack wskaźniki wilgoci / wskaźniki wilgotności nie zawierają chlorku kobaltu. Jest to o tyle istotne, gdyż często Chlorek kobaltu jest używany jako wskaźnik wilgoci.

Działanie wskaźnika jest proste. Polega po prostu na zmianie barwy. Jeśli w danym otoczeniu występowała wilgoć, barwa wskaźnika z np. brązowej zmienia się w niebieską. Wskaźniki znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu.

Rodzaje wskaźników wilgoci

Aktualny asortyment Scan Pack obejmuje szeroką gamę wskaźników, o różnych skalach wskazujących poziom zawilgocenia produktu ( od 5 proc. do 60 proc. ).

Przykładowo wskaźnik wilgoci 5 proc., 10 proc., 15 proc. (bez kobaltu ) został specjalnie opracowany dla przemysłu półprzewodników, tak aby zapewnić bardzo dobrą dokładność odczytu w otoczeniu o niskim poziomie wilgotności względnej.

Wskaźnik wilgoci 5 proc., 10 proc., 60 proc. zawiera nowy układ wskaźnika, który spełnia wymagania normy Jadec J-STD-033B. Został on specjalnie opracowany dla branży elektronicznej, półprzewodników i dołączany jest do wnętrza opakowania.

Jeszcze jednym rozwiązaniem w ofercie firmy jest wskaźnik wilgoci o sześciostopniowej skali. Takie wskaźnik wilgoci o skali 10 proc., 20 proc., 30 proc., 40 proc., 50 proc., 60 proc. wykorzystywane są w szerokim zakresie opakowań.

Oprócz wskaźników wilgoci oferujemy także tzw. samoprzylepny detektor deszczu lub wilgoci.

Wskazuje on, czy towary w czasie transportu lub magazynowania miały kontakt z deszczem, cieczą lub wilgocią. Detektor można przykleić na każdym opakowaniu lub towarze, a informacje z niego uzyskiwane są bardzo łatwe do odczytania. Przekazywana użytkownikowi informacja następuje w postaci zmiany koloru i jest ona trwała.

Dane techniczne podstawowych wskaźników wilgoci:

 • Wskaźnik wilgoci HIC 3-pkt. 5-10-60% 500 szt./puszka
  Kierunek przebarwienia: Brown/brązowy (suchy) - Blue/Niebieski (mokry)
 • Wskaźnik wilgoci HIC 6-pkt. 10-60% 250 szt./puszka
  Kierunek przebarwienia: Brown/brązowy (suchy) - Blue/Niebieski (mokry)
 • Wskaźnik wilgoci HIC 6-pkt. 10-60% 250 szt./puszka
  Kierunek przebarwienia: Blue/niebieski (suchy) - Pink/różowy (mokry)

Wszystkie wskaźniki wilgoci są odwracalne - możliwa jest regeneracja.

Wszystkie dostarczane przez nas wskaźniki są produktami europejskimi i są zgodne z regulacjami CE (nie zawierają związków kobaltu, nie zawierają DMF).

Dlaczego warto wybrać wskaźniki wilgoci od ScanPack?

 • Szeroki zakres zastosowań: Wskaźniki wilgoci mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, elektronicznym i chemicznym.
 • Wysoka dokładność: precyzyjne pomiary wilgotności umożliwiają optymalizację warunków przechowywania i transportu.
 • Łatwość użycia: Wskaźniki wilgoci od ScanPack są proste w użytkowaniu.
 • Atrakcyjne ceny: Oferujemy konkurencyjne ceny na wskaźniki wilgoci oraz inne akcesoria do zabezpieczania produktów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i dobierzemy wskaźniki wilgoci dopasowane do Państwa produktów.

 

wskaźniki wilgoci wskaźniki wilgoci wskaźnik wilgoci
Zobacz inne zabezpieczenia produktów
pochłaniacze wilgoci

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły
zabepzieczenia

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel
należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

zobacz szczegóły
pochłaniacze wilgoci hygro-bag

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Profile piankowe NomaPack jest jedną z wielu części TranSystemu którą możemy zaprezentować. Profile kątowe NomaPack to ekstrudowane polimery występujące w postaci profili do zastosowania w zabezpieczaniu produktów w różnych gałęziach przemysłu .

zobacz szczegóły