PL | EN

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

Właściwości

Pochłaniacze Silica Gel (silikażel, silika żel) składają się w 99 procentach z kryształków dwutlenku krzemu (SiO2), które posiadają właściwości osuszające. Dlatego też wymieniamy je wśród desykantów, czyli środków suszących służących usuwaniu wilgoci z materiałów. Możemy określić, że rolą pochłaniaczy wilgoci jest wiązanie cząsteczek wody, które przemieszczają się w kierunku środka suszącego. Ta właściwość czyni pochłaniacze odpowiednimi do szerokiego zastosowania w celu ochrony pakowanych produktów przed wilgocią.

Zastosowanie

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel proponujemy w pyłoodpornych torebkach, które w łatwy sposób można rozmieszczać w nawet niewielkich rozmiarów opakowaniach produktów. I tak pochłaniacze SIlica Gel można stosować jako środek zabezpieczający sprzęt elektroniczny i precyzyjny, wyroby skórzane, wyroby medyczne i farmaceutyczne oraz wiele innych produktów, które wymagają szczególnej ochrony przed wilgocią.

Pochłaniacze Silica Gel posiadają szereg nieocenionych zalet, z pośród których należy wyróżnić efektywność i szybkość działania. Są również niedrogie, szczególnie mając na uwadze koszty, które trzeba by ponieść w przypadku zawilgocenia produktów. Stanowią więc niezastąpiony środek zabezpieczający nie tylko przechowywane wyroby, ale i środki finansowe przed nie planowanymi wydatkami.

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel oferujmy w następujących opakowaniach jednostkowych:

Jednostka 16 8 4 2 1
Waga opakowania 480gr 240gr 120gr 60gr 30gr

W zależności od przeznaczenia pochłaniacze wilgoci pakowane są w 2 rodzaje opakowań. Pierwszą grupę stanowią pochłaniacze Micro Bag. Są to pochłaniacze pakowane w bardzo małych rozmiarów pyłoszczelne torebki typu Tyvek. Możemy w nich stosować różne środki pochłaniające wilgoć. Pochłaniacze Micro Bag doskonale sprawdzają się w sektorze żywnościowym, medycznym, w optyce i elektronice.

Do drugiej grupy należą pochłaniacze wilgoci znajdujące się w specjalnych pojemnikach z tworzyw sztucznych. Pochłaniacze w tej formie szczególnie popularne są w przemyśle farmaceutycznym. Aplikowane są bezpośrednio z pojemników do opakowań z lekami. Pochłaniacze te mogą być także wypełnione rozmaitymi środkami pochłaniającymi wilgoć i występują w opakowaniach różnych rozmiarów.

Aby dokładnie określić rodzaj oraz ilość pochłaniaczy potrzebną do ochrony Państwa produktów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania.

 

Zobacz inne zabezpieczenia produktów

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Wskaźniki wilgoci
Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

zobacz szczegóły

Folia Stretch służy do owijania lekkich i średnio ciężkich ładunków na paletach przy pomocy urządzeń ręcznych lub mechanicznych. Prawidłowy dobór rodzaju folii umożliwia opakowanie i zabezpieczenie towaru od kartonów, słoików, butelek, aż po cegłe, kostkę brukową itp.

zobacz szczegóły