PL | EN

STRAPACK MASZYNY SPINAJĄCE-WIĄZARKI - JAPOŃSKA TECHNOLOGIA I PRECYZJA !

Scanpack dystrybutor japońskich maszyn spinających Strapack.
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Profesjonalny serwis z 30 letnim doświadczeniem.

STRAPACK CORPORATION istnieje na rynku maszyn spinających od ponad trzydziestu lat. W tym czasie jej fabryki opuściło ponad 700.000 maszyn.
Dziełem STRAPACK CORPORATION był pierwszy na świecie półautomat bandujący - spinający, który skopiowany przez firmy dalekowschodnie produkowany jest do dzisiaj. Firma STRAPACK przeznacza duże środki finansowe na prace modernizacyjne, które powodują wdrażanie własnych innowacji i tworzenie maszyn doskonalych dając reszcie świata wiele pomysłów do naśladowania. Konstrukcja i pomysly zastosowane dla lepszej, wydajniejszej i łatwiejszej obsługi maszyny niejednokrotnie zaskakują użytkowników. Mówi się, że to co proste jest dokonałe i takie właśnie są maszyny pakujące firmy STRAPACK CORPORATION. Proste konstrukcyjnie i mechanicznie z bardzo zaawansowaną myślą techniczną.


Maszny pakujące Strapack

Maszny pakujące Strapack
Automatyczne Maszyny Spinające

Maszyny bandujące / spinające Strapack serii AQ-7
to perfekcyjne i niezawodne urządzenia do opasywania taśmą o szerokości 5 i 6 mm. Dla tak wąskiej taśmy skonstruowano nową ramę, która zapewnia precyzyjne prowadzenie, niezawodność pracy redukując straty używanej taśmy. W maszynach serii AQ-7 zastosowano również innowacyjny system uciągu taśmy.

zobacz szczegóły

Maszyny pakujące Strapack serii F
to najszybsze na świecie ramowe maszyny spinające. Mogą pracować z prędkością do 80 spięć na minutę, bez utraty siły uciągu. Maszyny wyposażono w bezpośredni, bezpaskowy napęd silnikiem prądu stałego, a także w programowalny panel sterujący. Maszyny posiadają funkcję automatycznego ładowania taśmy w ramę oraz do magazynka.

zobacz szczegóły

Maszyna pakująca do spinania automatycznego serii JK-5
to nowy ekonomiczny standard. Niska cena tego urządzenia - o japońskiej jakości - śmiało konkuruje z maszynami tajwańskimi. Automat JK-5 wyposażony jest w funkcję re-feed, która do tej pory dostępna była tylko w modelach wyższej klasy.

zobacz szczegóły

Maszyny bandujące / spinające taśmą polipropylenową serii SQ/RQ
jako jedyne na świecie posiadają dublowane obwody sterujące i system monitoringu pracy. Nowoczesne rozwiązania zapewniają łatwe ładowanie taśmy z funkcją re-feed, ponowny załadunek i automatyczne jej wyciąganie. Głowica maszyny nie wymaga smarowania i posiada bezpieczny podwójny naciąg taśmy.

zobacz szczegóły
Półautomatyczne Maszyny Spinające

W półautomatycznych maszynach pakujących serii D-53
w celu zwiększenia ich niezawodności, do minimum ograniczono elementy ruchome. Zastosowano też nowy mikroprocesor, który poprawa pracę maszyny i kontrolę naciągu taśmy. Doskonale sprawdzają się przy pakowaniu paczek parkietu, drewna, kabli, opakowań zbiorczych w kartonach, pudeł tekturowych oraz w hipermarketach.

zobacz szczegóły

Przedstawiamy model iQ-400,
nową półautomatyczną maszynę spinającą Strapack z dwutrybowym systemem naciągu. Umożliwia on szeroką gamę zastosowań za jednym dotknięciem przełącznika.

zobacz szczegóły

Maszyny serii JK-2
to półautomaty bandujące z wbudowanym trybem serwisowym służą do spinania paczek taśmą polipropylenową. Posiadają najmniejszą ilość ruchomych części ze wszystkich produkowanych w chwili obecnej maszyn przeznaczonych do spinania. Urządzenia zapamiętują długość taśmy dopasowanej do obwodu pakowanego produktu.

zobacz szczegóły

Maszyny pakujące serii "I"
dzięki wykorzystaniu dwóch silników prądu stałego stanowią nowy standard maszyn spinających. To bezpaskowe półautomatyczną wiązarki spinającą za pomocą taśmy polipropylenowej. W maszynie zastosowano nowy procesor sterowania pracą maszyny, który poprawił pracę i kontrolę naciągu taśmy. Zmiana siły naciągu taśmy nie powoduje spowolnienia cyklu spinania paczki.

zobacz szczegóły
Maszyny do spinania palet

Maszyna do spinania palet D-53 PLT HE2
zaprojektowana jest do szybkiego i ekonomicznego pakowania produktów na paletach.

zobacz szczegóły

StraPack RQ-8YAO
to automatyczna maszyna pakująca z bocznym uszczelnieniem, która wiąże produkty na paletach.

zobacz szczegóły

Maszyna spinająca D-53 PLT 2
zaprojektowana jest do szybkiego i ekonomicznego spinania większości rodzajów palet przy użyciu standardowej taśmy polipropylenowej.

zobacz szczegóły

Maszyna do spinania palet AQ-7
jest tańszą wersją maszyny bandującej RQ-8 z zachowaniem jej perfekcyjnej, niezawodnej pracy z taśmą o szerokości 5mm i 6mm.

zobacz szczegóły
Polecane maszyny

Maszyna do banderolowania Akebono OB-360
jest wysokiej jakości półautomatem przystosowanym do pracy w systemie ciągłym.

zobacz szczegóły

Maszyna bandująca AQ-7RS
została specjalnie zaprojektowana do spinania długich przedmiotów, takich jak rury, lamele lub przedmioty w kształcie pierścienia, takie jak cewki i opony. Łuk maszyny obraca się o 90 stopni i jest chowany do wewnątrz po zakończeniu cyklu.

zobacz szczegóły

Maszyna pakująca SQ-800SUS
SQ-800SUS oferuje wszystkie zaawansowane funkcje SQ-800, takie jak samozaładunek, ponowne ładowanie i wysuwanie pętli.

zobacz szczegóły

Wiązarka I-10
Dzięki wykorzystaniu dwóch silników prądu stałego maszyna spinająca I-10 stanowi nowy standard maszyn spinających.

zobacz szczegóły

W chwili obecnej Firma STRAPACK CORPORATION posiada znakomitą reputację jako producenta maszyn bandujących - spinających taśmami z tworzyw sztucznych. Siedzibą główną firmy jest Tokio, posiada oddziały w USA oraz fabryki w Japonii, Tajlandii oraz USA. W Europie STRAPACK działa poprzez sieć dystrybutorów, do których na terenie krajów Europy Środkowej należy ScanPack S.J.
Maszyny bandujące - spinające STRAPACK charakteryzują się wysoką jakością, oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi mającymi na celu usprawnienie procesu pakowania. Dzięki dużym nakładom finansowym na rozwój i badania doświadczalne Strapack ograniczył do minimum przestoje, zredukował zużycie taśmy spinającej oraz uzyskał niższe koszty serwisowania swoich maszyn. Ponadto system kontroli jakości podczas produkcji urządzeń jest bardziej zaostrzony i wymagający niż u innych producentów na świecie.

Standardowe cechy maszyn spinających Strapack:

 • przejrzysta budowa i łatwość obsługi maszyn; urządzenia projektowane są dla wygody operatora, natomiast przeszkolenie obsługi umożliwia operatorowi bardzo szybkie dotarcie do punktów regulujących maszynę oraz przestawienie jej parametrów pracy.
 • żywotność, trwałość maszyn - specjalna konstrukcja oraz komponenty używane do produkcji najważniejszych podzespołów maszyny (np. samosmarowna konstrukcja głowicy zgrzewającej ) projektowane są w celu zapewnienia maksymalnej żywotności przy minimum konserwacji. W konstrukcji podzespołów mechanicznych nie występują elementy z tworzyw sztucznych, tak chętnie stosowane przez innych producentów w celu potanienia swoich maszyn.
 • niezawodność w pracy ciągłej - stosowanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektroniki, bezstykowe elementy sterujące (mechaniczne wyłączniki krańcowe ograniczone do niezbędnego minimum), dublowane obwody sterujące (możliwość dalszej pracy w trybie awaryjnym, po ewentualnym uszkodzeniu elementu sterującego), zaprojektowany system wypluwania pustych oczek przy pracy bez paczki, wszystko to ma służyć maksymalnej niezawodności urządzenia.
 • duża funkcjonalność - szeroki zakres regulacji sił uciągu od 2,5 do 80 kg (w przypadku maszyny RQ-8)
  daje możliwość zastosowania maszyn do spinania przedmiotów zarówno bardzo delikatnych jak
  i bardzo masywnych. Dodatkowa możliwość dostarczenia urządzeń w wykonaniach specjalnych.
 • bezpieczeństwo pracy - maszyny projektowane są w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracy obsługi. System czujników powoduje automatyczne unieruchomienie maszyny w przypadku otwarcia drzwi lub zdjęcia osłon.
 • estetyka urządzeń i solidność wykonania - to charakterystyczna cecha urządzeń StraPack Corp. Maszyny pakujące Strapack wykonane są z bardzo wysokiej jakości stali, a elementy z tworzyw sztucznych ograniczone są do minimum lub stosowane z dużym dystansem.

 • STRAPACK CORPORATION działa w zakresie zarządzania jakością ISO 9001 .
  Wszystkie urządzenia produkowane są zgodnie z dyrektywami europejskimi CE .

  Wybierając urządzenia pakujące Strapack otrzymają Państwo również dobry serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
  W każdej chwili mogą Państwo skorzystać z telefonicznej lub e-mail'owej pomocy technicznej .
  Jeżeli będą Państwo potrzebować dokładniejszych informacji o proponowanych przez nas rozwiązaniach,
  łącznie z kompletnymi liniami pakującymi - niezbędne materiały prześlemy pocztą lub e-mailem .