PL | EN

STRAPACK MASZYNY SPINAJĄCE-WIĄZARKI - JAPOŃSKA TECHNOLOGIA I PRECYZJA !

Scanpack dystrybutor japońskich maszyn spinających Strapack.
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Profesjonalny serwis z 30 letnim doświadczeniem.

STRAPACK CORPORATION istnieje na rynku maszyn spinających od ponad trzydziestu lat. W tym czasie jej fabryki opuściło ponad 700.000 maszyn.
Dziełem STRAPACK CORPORATION był pierwszy na świecie półautomat bandujący - spinający, który skopiowany przez firmy dalekowschodnie produkowany jest do dzisiaj. Firma STRAPACK przeznacza duże środki finansowe na prace modernizacyjne, które powodują wdrażanie własnych innowacji i tworzenie maszyn doskonalych dając reszcie świata wiele pomysłów do naśladowania. Konstrukcja i pomysly zastosowane dla lepszej, wydajniejszej i łatwiejszej obsługi maszyny niejednokrotnie zaskakują użytkowników. Mówi się, że to co proste jest dokonałe i takie właśnie są maszyny pakujące firmy STRAPACK CORPORATION. Proste konstrukcyjnie i mechanicznie z bardzo zaawansowaną myślą techniczną.


Maszny pakujące Strapack

Maszny pakujące Strapack
Automatyczne Maszyny Spinające
automatyczne maszyny spinające

Maszyny bandujące / spinające Strapack serii AQ-7
to perfekcyjne i niezawodne urządzenia do opasywania taśmą o szerokości 5 i 6 mm. Dla tak wąskiej taśmy skonstruowano nową ramę, która zapewnia precyzyjne prowadzenie, niezawodność pracy redukując straty używanej taśmy. W maszynach serii AQ-7 zastosowano również innowacyjny system uciągu taśmy.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca StraPack f18

Maszyny pakujące Strapack serii F
to najszybsze na świecie ramowe maszyny spinające. Mogą pracować z prędkością do 80 spięć na minutę, bez utraty siły uciągu. Maszyny wyposażono w bezpośredni, bezpaskowy napęd silnikiem prądu stałego, a także w programowalny panel sterujący. Maszyny posiadają funkcję automatycznego ładowania taśmy w ramę oraz do magazynka.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca strapack jk-5

Maszyna pakująca do spinania automatycznego serii JK-5
to nowy ekonomiczny standard. Niska cena tego urządzenia - o japońskiej jakości - śmiało konkuruje z maszynami tajwańskimi. Automat JK-5 wyposażony jest w funkcję re-feed, która do tej pory dostępna była tylko w modelach wyższej klasy.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca rq

Maszyny bandujące / spinające taśmą polipropylenową serii SQ/RQ
jako jedyne na świecie posiadają dublowane obwody sterujące i system monitoringu pracy. Nowoczesne rozwiązania zapewniają łatwe ładowanie taśmy z funkcją re-feed, ponowny załadunek i automatyczne jej wyciąganie. Głowica maszyny nie wymaga smarowania i posiada bezpieczny podwójny naciąg taśmy.

zobacz szczegóły
Półautomatyczne Maszyny Spinające
maszyna spinająca d-53

W półautomatycznych maszynach pakujących serii D-53
w celu zwiększenia ich niezawodności, do minimum ograniczono elementy ruchome. Zastosowano też nowy mikroprocesor, który poprawa pracę maszyny i kontrolę naciągu taśmy. Doskonale sprawdzają się przy pakowaniu paczek parkietu, drewna, kabli, opakowań zbiorczych w kartonach, pudeł tekturowych oraz w hipermarketach.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca iQ-400

Przedstawiamy model iQ-400,
nową półautomatyczną maszynę spinającą Strapack z dwutrybowym systemem naciągu. Umożliwia on szeroką gamę zastosowań za jednym dotknięciem przełącznika.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca jk-2

Maszyny serii JK-2
to półautomaty bandujące z wbudowanym trybem serwisowym służą do spinania paczek taśmą polipropylenową. Posiadają najmniejszą ilość ruchomych części ze wszystkich produkowanych w chwili obecnej maszyn przeznaczonych do spinania. Urządzenia zapamiętują długość taśmy dopasowanej do obwodu pakowanego produktu.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca strapack i-10

Maszyny pakujące serii "I"
dzięki wykorzystaniu dwóch silników prądu stałego stanowią nowy standard maszyn spinających. To bezpaskowe półautomatyczną wiązarki spinającą za pomocą taśmy polipropylenowej. W maszynie zastosowano nowy procesor sterowania pracą maszyny, który poprawił pracę i kontrolę naciągu taśmy. Zmiana siły naciągu taśmy nie powoduje spowolnienia cyklu spinania paczki.

zobacz szczegóły
Maszyny do spinania palet
maszyna do spinania palet

Maszyna do spinania palet D-53 PLT HE2
zaprojektowana jest do szybkiego i ekonomicznego pakowania produktów na paletach.

zobacz szczegóły
wiązarka rq-8

StraPack RQ-8YAO
to automatyczna maszyna pakująca z bocznym uszczelnieniem, która wiąże produkty na paletach.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca strapack d-53

Maszyna spinająca D-53 PLT 2
zaprojektowana jest do szybkiego i ekonomicznego spinania większości rodzajów palet przy użyciu standardowej taśmy polipropylenowej.

zobacz szczegóły
wiązarka strapack

Maszyna do spinania palet AQ-7
jest tańszą wersją maszyny bandującej RQ-8 z zachowaniem jej perfekcyjnej, niezawodnej pracy z taśmą o szerokości 5mm i 6mm.

zobacz szczegóły
Polecane maszyny
maszyna akebono ob-360

Maszyna do banderolowania Akebono OB-360
jest wysokiej jakości półautomatem przystosowanym do pracy w systemie ciągłym.

zobacz szczegóły
strapack aq-7

Maszyna bandująca AQ-7RS
została specjalnie zaprojektowana do spinania długich przedmiotów, takich jak rury, lamele lub przedmioty w kształcie pierścienia, takie jak cewki i opony. Łuk maszyny obraca się o 90 stopni i jest chowany do wewnątrz po zakończeniu cyklu.

zobacz szczegóły
maszyna spinająca sq

Maszyna pakująca SQ-800SUS
SQ-800SUS oferuje wszystkie zaawansowane funkcje SQ-800, takie jak samozaładunek, ponowne ładowanie i wysuwanie pętli.

zobacz szczegóły
strapack i-10

Wiązarka I-10
Dzięki wykorzystaniu dwóch silników prądu stałego maszyna spinająca I-10 stanowi nowy standard maszyn spinających.

zobacz szczegóły

W chwili obecnej Firma STRAPACK CORPORATION posiada znakomitą reputację jako producenta maszyn bandujących - spinających taśmami z tworzyw sztucznych. Siedzibą główną firmy jest Tokio, posiada oddziały w USA oraz fabryki w Japonii, Tajlandii oraz USA. W Europie STRAPACK działa poprzez sieć dystrybutorów, do których na terenie krajów Europy Środkowej należy ScanPack S.J.
Maszyny bandujące - spinające STRAPACK charakteryzują się wysoką jakością, oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi mającymi na celu usprawnienie procesu pakowania. Dzięki dużym nakładom finansowym na rozwój i badania doświadczalne Strapack ograniczył do minimum przestoje, zredukował zużycie taśmy spinającej oraz uzyskał niższe koszty serwisowania swoich maszyn. Ponadto system kontroli jakości podczas produkcji urządzeń jest bardziej zaostrzony i wymagający niż u innych producentów na świecie.

Standardowe cechy maszyn spinających Strapack:

 • przejrzysta budowa i łatwość obsługi maszyn; urządzenia projektowane są dla wygody operatora, natomiast przeszkolenie obsługi umożliwia operatorowi bardzo szybkie dotarcie do punktów regulujących maszynę oraz przestawienie jej parametrów pracy.
 • żywotność, trwałość maszyn - specjalna konstrukcja oraz komponenty używane do produkcji najważniejszych podzespołów maszyny (np. samosmarowna konstrukcja głowicy zgrzewającej ) projektowane są w celu zapewnienia maksymalnej żywotności przy minimum konserwacji. W konstrukcji podzespołów mechanicznych nie występują elementy z tworzyw sztucznych, tak chętnie stosowane przez innych producentów w celu potanienia swoich maszyn.
 • niezawodność w pracy ciągłej - stosowanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektroniki, bezstykowe elementy sterujące (mechaniczne wyłączniki krańcowe ograniczone do niezbędnego minimum), dublowane obwody sterujące (możliwość dalszej pracy w trybie awaryjnym, po ewentualnym uszkodzeniu elementu sterującego), zaprojektowany system wypluwania pustych oczek przy pracy bez paczki, wszystko to ma służyć maksymalnej niezawodności urządzenia.
 • duża funkcjonalność - szeroki zakres regulacji sił uciągu od 2,5 do 80 kg (w przypadku maszyny RQ-8)
  daje możliwość zastosowania maszyn do spinania przedmiotów zarówno bardzo delikatnych jak
  i bardzo masywnych. Dodatkowa możliwość dostarczenia urządzeń w wykonaniach specjalnych.
 • bezpieczeństwo pracy - maszyny projektowane są w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracy obsługi. System czujników powoduje automatyczne unieruchomienie maszyny w przypadku otwarcia drzwi lub zdjęcia osłon.
 • estetyka urządzeń i solidność wykonania - to charakterystyczna cecha urządzeń StraPack Corp. Maszyny pakujące Strapack wykonane są z bardzo wysokiej jakości stali, a elementy z tworzyw sztucznych ograniczone są do minimum lub stosowane z dużym dystansem.

 • STRAPACK CORPORATION działa w zakresie zarządzania jakością ISO 9001 .
  Wszystkie urządzenia produkowane są zgodnie z dyrektywami europejskimi CE .

  Wybierając urządzenia pakujące Strapack otrzymają Państwo również dobry serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
  W każdej chwili mogą Państwo skorzystać z telefonicznej lub e-mail'owej pomocy technicznej .
  Jeżeli będą Państwo potrzebować dokładniejszych informacji o proponowanych przez nas rozwiązaniach,
  łącznie z kompletnymi liniami pakującymi - niezbędne materiały prześlemy pocztą lub e-mailem .