PL | EN

Tekturowe kątowniki ochronne

KĄTOWNIKI TEKTUROWE NIE SĄ TAK PROSTE, ŻEBY NIE WYMAGAŁY SPECJALISTÓW!!!

Tekturowe kątowniki ochronne niezbędne są do stabilizacji i zabezpieczenia:

 • ciężkich towarów o ostrych krawędziach - ciężkie arkusze blachy, wyroby betonowe, na tego rodzaju produktach taśma spinająca może się przetrzeć lub przerwać,
 • towarów o okrągłych krawędziach typu bele papieru, taśmy aluminiowe itp. - dla tego rodzaju ładunku istnieje duże prawdopodobieństwo przesunięcia i uszkodzenia delikatnych brzegów,
 • palet z towarem w kartonach - w tym przypadku istnieje możliwość przerwania kartonu lub jego wgniecenie przez co taśma opasująca luzuje się nie spełniając swojej funkcji,
 • artykułów spożywczych, warzyw i innych produktów, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach i wysokiej wilgotności.

W tym miejscu szczególnie zalecane są kątowniki tekturowe typu Alu.

Z doświadczenia wiemy, że kątowniki wykonane z złego materiału i klejone nie spełniają swojej funkcji - pochłaniają wilgoć i rozwarstwiają się pod jej wpływem. Połączenie warstw papieru złym lub nieodpowiednim klejem i używanie do produkcji kątowników makulaturowego papieru to główna przyczyna rozwarstwiania się kątowników i łamliwości pod wpływem wilgoci, ciężaru ładunku i taśm spinających.

Kątowniki tekturowe oferowane na rynku wykonywane są starą technologią - najczęściej warstwy papieru łączone są klejem organicznym, który ma słabą wytrzymałość na zagrzybienie i odporność na wilgoć. Ponadto wykonywane są z papieru makulaturowego, który posiada dużą porowatość i bardzo wysoką higroskopijność, a zatem posiada dużą zdolność pochłaniania pary wodnej z otoczenia.

Nasze kątowniki tekturowe składają się z kilku warstw papieru, papieru typu Kraft lub laminowanego kartonu pokrytego polietylenem. Poprzez sprasowanie i formowanie pod wysokim ciśnieniem powstaje produkt wodoodporny, sztywny i wysokiej jakości. Kątowniki tekturowe oferowane przez ScanPack posiadają większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i na działanie wilgoci niż inne dostępne na polskim rynku.

Jako jedyni w Polsce oferujemy kątowniki najbardziej odpowiednie do stabilizacji palet z warzywami, serami i innymi produktami, które wymagają przebywania w chłodniach.

POSIADAMY KĄTOWNIKI WYKONANE W RÓŻNYCH TECHNOLOGIACH :

 • Kątowniki wodoodporne T-CHIP Eco - kątowniki powlekane papierem, całkowicie odporne na wilgoć Uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.
 • Kątowniki wodoodporne T-CHIP ALU - kątowniki zabezpieczone cienką warstwą folii aluminiowej, całkowicie odporne na wilgoć.  Uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.
 • Kątowniki tekturowe klejone Eco - każda warstwa papieru w formatowaniu kątownika jest klejona specjalnym klejem, a następnie sprasowana i uformowana. Jest on mocniejszy i bardziej trwały od dostępnych na rynku wykonywanych z papieru makulaturowego.
 • Kątowniki tekturowe zgrzewane Kraft - wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru i wzmocnionego papieru typu Kraft. Kątowniki typu Kraft zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z papieru Kraft w kolorze brązowym. Odporne są na działanie wilgoci, niskich temperatur. Bardzo skutecznie usztywniają i stabilizują ładunki na paletach.
 • Kątowniki tekturowe zgrzewane Alu - wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru. Laminowany papier jest identycznym materiałem jaki stosuje się w produkcji kartoników do napojów. Kątowniki typu Alu zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z pokryciem aluminiowym. Kątownik ten jest bardzo mocny i trwały, nie przemaka i idealnie nadaje się do zabezpieczania ładunków z produktami spożywczymi i innymi produktami, które wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach-chłodniach.

Zalety i korzyści wynikające z stosowania kątowników ochronnych :

 • wysoka wytrzymałość na wgniatanie - kątowniki tekturowe ochronne są twarde i zapobiegają wrzynaniu się taśmy w kartony, drewno i inne materiały opakowaniowe spięte taśmą. Wrzynanie się taśmy spinającej w powierzchnię, do której przylega powoduje zmniejszanie się obwodu zabezpieczonej palety i w efekcie ładunek jest lużno spięty.
 • stabilizują i usztywniają ładunek - dzięki temu zwiększają możliwość przewożenia ładunków w kontenerach w dwóch warstwach,
 • nadają się do wielokrotnego użytku - mocne i trwałe, a zatem można używać wielokrotnie oszczędzjąc środowisko i pieniądze,
 • uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.

 

Zobacz inne zabezpieczenia produktów

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel
należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

zobacz szczegóły

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły
wskaźniki wilgoci

Wskaźniki wilgoci
Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

zobacz szczegóły

Worki powietrzne określane również jako worki sztauerskie w połączeniu z innymi materiałami doskonale sprawdzają się w zabezpieczeniu ładunków zapewniając dużą stabilizację, bezpieczeństwo i pewność , że ładunek dojedzie do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

zobacz szczegóły

Folia Stretch służy do owijania lekkich i średnio ciężkich ładunków na paletach przy pomocy urządzeń ręcznych lub mechanicznych. Prawidłowy dobór rodzaju folii umożliwia opakowanie i zabezpieczenie towaru od kartonów, słoików, butelek, aż po cegłe, kostkę brukową itp.

zobacz szczegóły

Profile piankowe NomaPack jest jedną z wielu części TranSystemu którą możemy zaprezentować. Profile kątowe NomaPack to ekstrudowane polimery występujące w postaci profili do zastosowania w zabezpieczaniu produktów w różnych gałęziach przemysłu .

zobacz szczegóły