PL | EN

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack

Pochłaniacz wilgoci Dri‑Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

Pochłaniacze wilgoci Dri‑Pack można i należy stosować wszędzie tam, gdzie w przypadku pakowania problemem staje się wilgoć oraz kondensacja pary wodnej. O tym, że wilgoć jest zjawiskiem destrukcyjnym dla produktów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rdza, pleśń, odór, odklejanie się etykiet, efekt brudnego nalotu na powierzchniach (kurz połączony z wilgocią) to bardzo częste skutki nie stosowania osuszaczy. Osuszacz Dri‑Pack jest nietoksyczny i niekorozyjny, a poddany testom w zmiennych warunkach wykazuje wysoką skuteczność i stabilną formułę chemiczną. Pochłaniacz
Dri‑Pack to najczęściej stosowany środek osuszający i jest uważany za najwyższy stopień ochrony produktów przed wilgocią.

Pochłaniacze znajdują szereg zastosowań w przemyśle opakowaniowym, handlu, produkcji i rzemiośle.
W pierwszej kolejności nadają się do tego, by umieszczać je w kartonach, pojemnikach, skrzynkach lub bezpośrednio w workach foliowych. Osuszacze powodują lepszą ochronę pakowanych dóbr, m.in. wyrobów chemicznych, narzędzi metalowych, rozmaitych maszyn i urządzeń, elektroniki, materiałów syntetycznych. Ponieważ nie emitują jakiegokolwiek zapachu i są pochodzenia naturalnego mogą być stosowane dla zabezpieczenia produktów spożywczych, farmaceutycznych itp

Co zatem w największej mierze świadczy o ich funkcjonalności?

Największym atutem jest fakt, że pochłaniacze Dri - Pack zachowują zdolność adsorpcyjną, czyli wchłaniania wilgoci, przez okres aż trzy razy dłuższy niż ma to miejsce w przypadku środków osuszających tzw. dessicantów chemicznych. Będąc chemicznie obojętnymi są przy okazji nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, co odgrywa dzisiaj niebagatelną rolę zarówno z użytkowego jak i wizerunkowego punktu widzenia. Z ich chemiczną obojętnością wiąże się również fakt posiadania przez nie odczynu PH neutralnego ( PH-7 ).

Skład pochłaniaczy Dri‑Pack nie jest skomplikowany. Na ich zawartość składa się bowiem specjalna kompozycja naturalnych minerałów, ktora umieszczona jest w specjalnych w torebkach. Saszetki mogą być wykonane w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb zabezpieczanych produktów. Każda torebka jest tak skonstruwana, aby możliwe było swobodne przenikanie przez nie zawilgoconego powietrza, lecz nie wydostawanie się zgromadzonej wody na zewnątrz.

POCHŁANIACZE WILGOCI Dri‑Pack SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA NASTEPUJĄCYCH NORM :
  • MILD 3464 (USA)
  • DIN 55473 (D)
  • NFH 00321 (F)
  • NFH 00320 (F)

POCHŁANIACZE Dri‑Pack DOSTEPNE SĄ W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH :

Jednostka 32 16 8 4 2 1 1/2 1/3 1/6
Waga w gramach 1200 570 285 140 70 35 17 12 6
Ilość w kartonie 18 35 60 120 200 300 700 1500 2000

Firma Scan – Pack gwarantuje, iż na każdym etapie współpracy jest w stanie udzielić dodatkowych informacji oraz służyć radą, co do sposobów używania pochłaniaczy wilgoci Dri – Pack. Zainteresowanym przedstawia też kalkulację ich stosowania.

Zobacz inne zabezpieczenia produktów

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel
należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

zobacz szczegóły
pochłaniacze wilgoci hygro bag

Pochłaniacz wilgoci Hygro Bag jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

zobacz szczegóły
wskaźniki wilgoci

Wskaźniki wilgoci
Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

zobacz szczegóły

Worki powietrzne określane również jako worki sztauerskie w połączeniu z innymi materiałami doskonale sprawdzają się w zabezpieczeniu ładunków zapewniając dużą stabilizację, bezpieczeństwo i pewność , że ładunek dojedzie do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

zobacz szczegóły